Home / Lajme / Maqedoni / Fuere: Maqedonia po zgjohet!

Fuere: Maqedonia po zgjohet!

6 maj-„Nuk ka pallat prej guri me mure mjaftueshëm të trasha, të cilat do të mund të mbrojnë ata që fshihen aty brenda, sepse ata kanë humbur kredibilitetin dhe legjitimitetin për të qëndruar edhe më tej në qeveri, me dëshirën e qytetarëve. Tani është koha për ndryshim. Maqedonia po zgjohet”.

Ish ambasadori i BE-së dhe ish shefi i Delegacionit Europian në Maqedoni, Ervan Fuere në profilin e tij zyrtarë në Facebook u ka dhënë mbështetje qytetarëve të cilët protestojnë përpara Qeverisë.

Ai shkruan kështu:

„Nuk ka pallat prej guri me mure mjaftueshëm të trasha, të cilat do të mund të mbrojnë ata që fshihen aty brenda, sepse ata kanë humbur kredibilitetin dhe legjitimitetin për të qëndruar edhe më tej në qeveri, me dëshirën e qytetarëve. Tani është koha për ndryshim. Maqedonia po zgjohet”.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *