Home / Lajme / Maqedoni / Fuere viziton protestuesit para Qeveris

Fuere viziton protestuesit para Qeveris

Ndërkohë, qytetarët që protestojnë para qeverisë i ka vizituar edhe ish ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere, I cili gjatë vizitës në kampin para qeverisë ka biseduar edhe me liderin opozitarë Zoran Zaev.

Shiu dhe ndryshimi i motit nuk kanë zmbrapsur protestuesit. Ata vazhdojnë me kampimin para qeverisë kundër Nikolla Gruevskit dhe të tjerët para Kuvendit në mbështetje të Gruevskit.

Megjithatë derisa protestuesit dhe mbështetësit e qeverisë vazhdojnë të kampojnë jashtë, meteorologët paralajmërojnë reshje shiu, sipas entit hidrometeorologjik priten reshje më intensive dhe vetëtima. Një mot i tillë do të vazhdojë të paktën deri të mërkurën, por të dy kampet thonë se nuk do të tërhiqen për asnjë çast nga qëllimet e tyre.

Ndërkohë, qytetarët që protestojnë para qeverisë i ka vizituar edhe ish ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere, I cili gjatë vizitës në kampin para qeverisë ka biseduar edhe me liderin opozitarë Zoran Zaev.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *