Home / Lajme / Maqedoni / Gjuajtje me topa dore: popullata po tmerrohet nga brutaliteti shtetëror!

Gjuajtje me topa dore: popullata po tmerrohet nga brutaliteti shtetëror!

Kumanovë, 09 Maj – Popullata e lagjeve përreth Lagjes së Trimave njofton për disa shtëpi të djegura dhe për një breshëri gjuajtshesh më armë automatike dhe me topa dore.

Nga lajmet e fundit që na vijnë prej burimeve jozyrtare kuptojmë se gjendja në Kumanovë është qetësuar pak, megjithatë nuk lejohet hyrja në vendngjarje.

Popullata e lagjeve përreth Lagjes së Trimave njofton për disa shtëpi të djegura dhe për një breshëri gjuajtshesh më armë automatike dhe me topa dore.

Këtë aksion policor nga MPB-ja quanë si tepër të rezikshëm sipas zëdhënësit të policisë Ivo Kotevski tha se informacionet të cilat i kemi siguruar më parë tregojnë se grupi ka hyrë në Maqedoni nga një shtet fqinj dhe nëpërmjet mbështetësve të tyre është strehuar dhe është përgatitur që të veprojë për sulmet e tyre terroriste. Policia ka arritur të gjegjë lokacionin e tyre se ata fshihen në disa shtëpi të “Lagjia e Trimave”.

Sipas të dhënave bëhej fjalë për një grup që është i armatosur mirë dhe e trajnuar për luftë në kushte të tilla”, tha Kotevski.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *