Home / Lajme / Maqedoni / Gostivar: Një person me armë gazi mbron nderin e gruas nga një i panjohur (VIDEO)

Gostivar: Një person me armë gazi mbron nderin e gruas nga një i panjohur (VIDEO)

Gostivar, 19 Maj – Gjuan me armë gazi pas në personi sepse ja kanë ngacmuar gruan e tijë në Gostivar.

Dje rreth orës 14 në rrugën “Major Çede Filipovski” në Gostivar, në afërsi të “Tregut-park” u ndërpre rendit publik me të shtëna nga një armë gazi. Rendin publik e ka shkelur 30-vjeçari S.I nga f.Çegran.

Ngjarja ka ndodhur kur personi i panjohur me automjet “Opel Astra” me targa të Gostivarit ka arritur në atë vend, kanë filluar grindje verbale ku më parë me personin e panjohur kanë biseduar me telefon në mënyrë të përsëritur, i cili ia ka ngacmuar gruan e tij. I panjohuri është përpjekur që fizikisht ta sulmojë, dhe pastaj S.I ka gjuajtur një plumb në ajër, pas së cilës i panjohuri ka ikur.

Është bërë inspektimi në vendin e ngjarjes, dhe është gjetur një fishekë prëj gazi të armës të kalibrit 9 mm, e cila ishte marr për një ekspertizë, kurse personit S.I i është marr arma e tij e gazit “Ecole magnum”.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *