Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski fiton për herë të katërt në krye të VMRO-së

Gruevski fiton për herë të katërt në krye të VMRO-së

3 maj-Siç informon kryetari i Komisionit për zbatimin e zgjedhjes për kryetar të partisë Ilija Dimovski prej gjithsej 560 delegatëve, për zgjedhjen e kryetarit kanë votuar 529, prej të cilëve 528 pro Nikolla Gruevski ndërsa një fletëvotimi është i pavlefshëm.

Lideri aktual i VMRO-DPMNE-së dhe kryeministri Nikolla Gruevski e fitoi mandatin e katërt të ri për ta udhëhequr partinë.

Siç informon kryetari i Komisionit për zbatimin e zgjedhjes për kryetar të partisë Ilija Dimovski prej gjithsej 560 delegatëve, për zgjedhjen e kryetarit kanë votuar 529, prej të cilëve 528 pro Nikolla Gruevski ndërsa një fletëvotimi është i pavlefshëm.

Ky është mandati i katërt katërvjeçar për kryeministrin Gruevski, i cili mandatin e parë prej kur e udhëheqë partinë e mori në Kongresin në Ohër në vitin 2003 kur kundërkandidat e pati Marijan Gjorçevin

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *