Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Kumanovarëve do t’iu kompensohen dëmet

Gruevski: Kumanovarëve do t’iu kompensohen dëmet

Kumanovë 10 Maj – Kryeministri Gruevski paralajmëroi se pas vlersimit do tju kompensohen dëmet Kumanovarëve

Personave shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar për shkak të aksionit të policisë, përvec ndihmës humanitare, do t`i jepet edhe kompensim financiar pas përfundimit të vlerësimit, theksoi kryeministri Nikolla Gruevski.

Gruevski iu falënderua të gjithë atyre që në këto momente të rënda kanë afruar ndihmë, si dhe mijëra qytetarë të cilët gjatë ditës së djeshme janë afruar me ndihmë me pjesëmarrjen e drejtpërdrejtë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *