Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: ‘ Terheqje nuk ka’- ne tubim edhe flamuj serb e rus

Gruevski: ‘ Terheqje nuk ka’- ne tubim edhe flamuj serb e rus

18 Maj -Maqedonia nuk shitet, Maqedonia është e fortë,” tha Gruevski, duke shtuar se “nuk ka tërheqje, nuk ka përkulje, dhe nuk ka leksione”, ishin fjalët e Gruevskit.

Në tubimin që është duke u zhvilluar para Kuvendit në Shkup, para të pranishmeve u është drejtuar edhe lideri i VMRO-së si dhe kryeministri Nikolla Gruevski.

“Menduan se do të na thyejnë, me materiale të krijuara dhe të montuara si dhe me banda terroriste, menduan se ne do të dorëzohemi, por sonte ata e fituan përgjigjen, Maqedonia nuk shitet, Maqedonia është e fortë,” tha Gruevski, duke shtuar se “nuk ka tërheqje, nuk ka përkulje, dhe nuk ka leksione”, ishin fjalët e Gruevskit.

Në mitingun e VMRO-DPMNE-së, i cili u mbajt në Shkup një numër i madh i qytetarëve mbanin shumë flamuj në duar.

Përpos flamurit kombëtar maqedonas u vërejtën edhe flamuri i Serbisë dhe ai i Rusisë

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *