Home / Lajme / Maqedoni / Hakerët shqiptarë sulmojnë ueb faqen e ministrisë së jashtme maqedonase

Hakerët shqiptarë sulmojnë ueb faqen e ministrisë së jashtme maqedonase

09 Maj – Sulmohet ueb faqen e ministrisë së jashtme të Maqedonisë

Eshtë vënë jashtë funksionit dhe është sulmuar me mesazhe patriotike shqiptare ueb faqja e Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë.

Sulmi është bërë në ballinën e ueb faqes zyrtare të këtij dikasteri qeveritar maqedonas ku janë mesazhe patriotike shqiptare.

Përgjegjësinë për sulmin sipas mesazhit e ka marrë grupi KWG – Kosovo Warrior Group (Grupi i Luftëtarëve Kosovarë).

Ky sulm mbi faqen zyrtare të ministrisë së jashtme të Maqedonisë vjen pas tensioneve të mëdha dhe gjendjes së rëndë në Kumanovë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *