Home / Lajme / Maqedoni / Hoxha: Ali mos gabo të dalësh prej qeverie pa e liru shokun tonë Komandant Sokolin

Hoxha: Ali mos gabo të dalësh prej qeverie pa e liru shokun tonë Komandant Sokolin

13 Maj – Mos gabo me dal prej qeveris deri sa nuk e liron shokun dhe vllain ton Komandant SOKOLIN me shokë se un do te jem ai qe dot jap urdhër me te njdjek si lepur deri sa te të zen pleqnija.

Xhezair Shaqiri i njohur si Komandant Hoxha ka komentuaar dorëheqjet e sontme në Qeverinë e Maqedonisë. Ja çfar shkruan Hoxha:

Po supozoj se edhe ALI q…. nuk i ka met sen tjeter përveq se me dhan dorëhekje nga kjo qeveri.
O Ali Ameti, tani po te drejtohem me nje kërkes e kundërta çka kemi kërku deri tani nga ti qe të tërhjekesh nga qeverija. Mos gabo me dal prej qeveris deri sa nuk e liron shokun dhe vllain ton Komandant SOKOLIN me shokë se un do te jem ai qe dot jap urdhër me te njdjek si lepur deri sa te të zen pleqnija. Nëse ke imër me prit pleqnin, se nuk do ta kesh let mu tërhjek nga kjo tradhëti, jo qebesa”, perfundon komenti ish Komandant Hoxhës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *