Home / Lajme / Maqedoni / Jankullovska: Nuk kishim informat se çfar armatimi posedojnë

Jankullovska: Nuk kishim informat se çfar armatimi posedojnë

Shkup, 09 Maj – Do të luftojm deri në eliminimin e teroristit të fundit, Gordana Jankullovska në press konferencë e sontme.

Numri një i MPB-së tha se kan pasur informata për strehimin e grupit të armatosur në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë por nuk e kan ditur se çfar armatimi posedojnë.

Ajo tha se njësiti special është në teren dhe do të shkojnë deri në fund deri në shkatrimin e teroristit të fundit. Jankullovska nuk mohoi rezikun që qëndron në teren, edhe pse kaluan mbi 16 orë luftime përsëri reziku është i madhë për njësitin policor, tha Gordana Jankullovska ministre e MPB_së, transmeton Televizioni Koha.

Jankullovska komentoi edhe grupin e armatosur duke e cilësur shumë të fuqishëm pasi i bërën 16 orë rezistencë forcave policore. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *