Home / Lajme / Maqedoni / Jep dorëheqje edhe Stavreski

Jep dorëheqje edhe Stavreski

Shkup, 12 Maj – Nuk kan të ndalura dorëheqjet në qeverin e Maqedonisë pas Jankullovskës, Janakieskit dhe Mijalkovit, jep dorëheqje edhe Zoran Stavreski nga detyra si ministër i financave dhe zv/kyreministër.

Pas dorëheqjeve të Jankullovskës, Janakieskit dhe Mijalkovit, edhe Zoran Stavreski ka dhënë dorëheqjen e tij të parevokueshme nga detyra si ministër i financave dhe zv/kyreministër, Televizioni Koha.

Dorëheqjet vijnë pas një jave nga protestat e organizuara nga informacionet që i ka publikuar opozita, të cilat ata thonë se ministrja Jankullovska ishte përfshirë në përpjekjen për të mbuluar vrasjen e Martin Neshkovskit dhe pas aksionit tre ditor në Kumanovë që mbeten të vrarë tetë policë.

Përveç kësaj në këtë rast, Janakieski dhe Jankullovska janë një nga figurat kryesore në publikimin e “Bombave” në tre muajt e fundit që publikon LSDM-ja.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *