Home / Lajme / Maqedoni / Kërcënohet me vdekje prokurori publik në Gostivar

Kërcënohet me vdekje prokurori publik në Gostivar

29 Maj – “Ty do të presë në fshatin Zdunjë dhe do ta shkrepi”.Me keto fjale eshte kercenuar Prokurori ne Gostivar.

Prokurori i Përgjithshëm i Gostivarit dje ka marrë kërcënime me vdekje nga një qyetarë i fshatit Raven të Gostivarit.

Policia njoftoi se dje personi SH.M. nga fshati Raven i Gostivart ka hyrë në ndërtesën e Zyrës së Prokurorit Publik në Gostivar dhe i është drejtuar Prokurorit të Përgjithshëm me fjalët: “Ty do të presë në fshatin Zdunjë dhe do ta shkrepi”.

SH.M. para se të hyjë në zyrën ku punononte A.L, i punësuar në prokurori edhe atij edhe punonjësve të tjerë u është kërcënuar për jetën e tyre.

Më pas ka dalë jashtë dhe ka filluar të trokasë në dritaret e Zyrës së prokurorit me çka është larguar në drejtim të panjohur. Gjatë kësaj ngjarjeje ishin të pranishëm zyrtarë të më shumë të punësuar në Prokurorinë themelore publike të Gsotivarit./TetovaSot/

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *