Home / Lajme / Maqedoni / Këto janë emrat e 3 prej 5 policëve të vrarë sot në Kumanovë (FOTO)

Këto janë emrat e 3 prej 5 policëve të vrarë sot në Kumanovë (FOTO)

Kumanovë, 09 Maj – Sasho Samoilovski (32) nga Tetova, Zharko Kuzmanovski (32) nga fshati Bërvenic dhe Nenad Serafimovski (28)nga fshati Zubovc (komuna e Vrapçishtit) janë tre policët identiteti i të cilëve deri më tash bëhet i ditur.

Bëhen të ditur emrat e 3 prej 5 policëve të vrarë në konfliktin e sotëm në Kumanovë.

Sasho Samoilovski (32) nga Tetova, Zharko Kuzmanovski (32) nga fshati Bërvenic dhe Nenad Serafimovski (28)nga fshati Zubovc (komuna e Vrapçishtit) janë tre policët identiteti i të cilëve deri më tash bëhet i ditur.

Mediumet lajmërojnë edhe për dy policë tjerë të vrarë. Njëri prej tyre është nga Gostivari kurse tjetri nga Shtipi.

Në të majt polici i vrarë nga Tetova (Sasho Samoilovski) kurse në të djatht polici i vrarë nga fshati Zubovc (Nenad Serafimovski).

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *