Home / Lajme / Maqedoni / Komandant Hoxha: Ja pse nuk i ftova shqiptarët t’i bashkangjiten protestave në Shkup

Komandant Hoxha: Ja pse nuk i ftova shqiptarët t’i bashkangjiten protestave në Shkup

17 Maj – Xhezair Shaqiri, i njoftun edhe si Komandant Hoxha ka deklarue se arsyeja pse nuk bën thirrje që shqiptarët me marrë në protestën e sotme të opozitës maqedonase.

Nuk ka marrëveshje mes opozitës shqiptare dhe liderit të LSDM’s.

“Të nderuar, janë të shumtë ata të cilët më bëjnë pyetje pse nuk bëjë thirrje edhe unë për perkrahje të protestav kundër regjimit Nikolla Gruevsi-Ali Ahmeti, s’mund të marr përsipër një gjë të tillë se nuk ka një marrëveshje mes Opozitës Shqiptare dhe Zoran Zaevit dhe siç po e shohë unë shqiptaret edhe në regjimin e Zaevit do të kenë probleme, e nuk dua që nesër të më akuzojnë se kam perkrahë edhe un Zaevin, pasi nuk ka nje organizim mbarëshqiptarë, secili le të vepron ashtu si mendon, pro dhe kundër protestave, e nesërmja dote tregon se cili ka pas të drejtë”, – shkruan Shaqiri.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *