Home / Lajme / Maqedoni / “Komandant Sula”: Ali Ahmeti i tha Sokolit, OSBE-ja dhe Artan Grubi do vijën do ju marin

“Komandant Sula”: Ali Ahmeti i tha Sokolit, OSBE-ja dhe Artan Grubi do vijën do ju marin

Kumanovë, 14 Maj – “Komandant Sula” u dorëzuam te policia e Maqeodnisë duke menduar së janë OSBE dhe Artan Grubi. Ali Ahmeti i tha Komandant Sokolit të dorzohemi.

Njëri nga pjesëtarët e Grupit të Armatosur, Sulejman Osmani, i njohur si komandant “Sula”, i cili ka qenë pjesëmarrës në betejën e Kumanovës, por që deklaron se ka arritur t’ju ikë policisë maqedonase pas dorëzimit të grupit, ai ka folur për këtë rast ku sipas tij ka qenë i përfshirë në ndërmjetësim mes policisë dhe grupit Ali Ahmeti lideri i BDI-së, dhe deputeti Artan Grubi.

Xhezair Shaqiri – Komandant Hoxha vjen me një dëshmi ekskluzive për Almakos nga ky takim mes tij dhe Komandant “Sulës”. Me ç’rast ai thotë se me shumë vështirësi sot ka arritur ta takojë dëshmitarin e vetëm të gjallë nga incidenti i armatosur në Kumanovë, e ai është Komandant Sula.

“Diku në malet e Karadakut në territorin e Maqedonisë me vështirësi të madhe e takova dëshmitarin e vetëm të luftërave te Lagjja e Trimave në Kumanovë – Komandant Sulën. Ndëgjoni me vëmendje deklaratën e tij se si ka ndodh dorëzimi i ushtarëve tek policia maqedonase me ndërmjetësimin e Ali Ahmetit”, – thekosn Xhezair Shaqiri – Komandant Hoxha për Almakos, duke e sjellë edhe dëshminë e mëposhtme, që thotë se e ke incizuar me dëshmitarin e fundit të rastit të Kumanovës – Komandant Sulën.

Në audio-videon e mëposhtme mund të gjeni se çfarë thotë Komandant Sula, në bisedën me Komandant Hoxhën (dëshmi e siguruar nga ky i fundit), për aksionin policorë në Kumanovë dhe Ali Ahmetin liderin e BDI-së:

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *