Home / Lajme / Maqedoni / Kumanovarët fillojnë të evakuohen (VIDEDO)

Kumanovarët fillojnë të evakuohen (VIDEDO)

09 Maj – Gra fëmijë dhe pleq braktisin Kumanovën duke lënë shtëpitë e tyre

Me lot në sy, të trishtuar nga luftimet në lagjen e tyre, qytetarë, mes tyre gra edhe fëmijë, më ndihmën e policisë kanë filluar të evakuohen.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *