Home / Lajme / Maqedoni / Kumanovë: Vdes edhe një policë, deri më tani 8 polic të vrarë dhe 35 të plagosur

Kumanovë: Vdes edhe një policë, deri më tani 8 polic të vrarë dhe 35 të plagosur

Kumanovë, 10 Maj – Vdes edhe një policë nga luftimet në Kumanovë. deri në këto momente informacion zyrtar ka për 8 të vrar dhe 35 të plagosur.

Numri i të vdekurve i forcave të sigurisë u rrit në tetë, sipas informatave të TV Sitel.

Në klinikat kirurgjikale ka qenë e ndaluar nga civilët, kurse nga brenda nuk dërgohen pacientët me përjashtim të emergjencave.

Përsëri e njëjta gjë mjekët infermierët dhe personeli mjekësor me vetë iniciativë mbi 30 orë janë në orarin e punës për të ndihmuar të plagosurit.

Mbi 10 policë janë pranuar në spitalet “8 Shtatorit” dhe “Shën Naum i Ohrit” në Shkup.

Deri në këtë moment nuk dihet edhe sa civilë janë në lagjen e Trimave.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *