Home / Lajme / Maqedoni / Libertas: Dy grupe kriminele nga Kosova janë paguar për të bërë sulme në Kumanovë

Libertas: Dy grupe kriminele nga Kosova janë paguar për të bërë sulme në Kumanovë

Shkup, 09 Maj – Portali Libertas shkruan se luftimet e sotme në Kumanovë janë duke u realizuar në mes policisë së Maqedonisë dhe dy bandave kriminle nga Kosova që janë të paguara dhe kanë ardhur para disa ditëve në Kumanovë, për të kryer një sulm të këtillë.

Dy banda kriminele nga Kosova janë të paguar dhe kanë ardhur para disa ditëve në Kumanovë, për të kryer një sulm i këtillë, të krijohet panik dhe frikë tek qytetarët e kësaj ane, thonë për Libertas, duke u bazuar në burime diplomatike.

Libertas shkruan burime diplomatike thonë se këto ditë, para protestave të caktuara më 17 maj, nga Prishtina për vizitë ën Maqedoni është planifikuar që të arrijë Hashim Thaçi, me mision që t’ju jep përkrahje Shqiptarëve të Maqedonisë, dhe partisë së Ahmetit, dhe me këtë edhe koalicionit VMRO-BDI.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *