Home / Lajme / Maqedoni / Lsdm-ja bashkon flamurin kombëtar me atë te homoseksualëve ”Pederave”

Lsdm-ja bashkon flamurin kombëtar me atë te homoseksualëve ”Pederave”

31 Maj – Një foto që po qarkullon nëpër disa portale shihet flamuri kombëtar Shqiptar përkrah flamurit të homoseksualëve

Kohët e fundit shumë po diskutohet pjesëmarrja e flamurit kombëtar shqiptar në aktivitetet e Lidhjes social demokratike të Republikës së Maqedonisë.

Përveç kësaj, rrugëve të Shkupit e Kumanovës u bastardua edhe gjuha shqipe nga ana e aktivistëve të LSDM-së, duke shkruar dëshirën për ta pasur si kryeministër liderin e opozitës maqedonase Zoran Zaev.

Kohët e fundit në mediat e opozitës shikohet prezenca e flamurit kombëtar shqiptar bashkë me flamurin e komunitetit LGBTI.

A po e nënçmon në këtë formë LSDM-ja opozitare flamurin kombëtar shqiptar?!

Si e vlersojnë këtë gjest ata qytetarë që dolën me flamura kombëtar në protestën e Lsdm-së dhe se a ndjehen të ofenduar.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *