Home / Lajme / Maqedoni / Makina plot me maturant godet një cisternë me gaz

Makina plot me maturant godet një cisternë me gaz

20 maj-Nga goditja nuk kishte ndonjë shpërthim kurse të gjithë maturantët janë nxjerrë nga makina dhe me ambulancë janë dërguar në spital. Lëndimet nuk ishin shumë të rrezikshme për jetën e maturantëve, pavarësisht goditjes së fortë.

Aksidenti i madh ka ndodhur mbrëmë rreth orës 03:00 në Novo Lisiçe afër stacionit të benzinës në ‘Bulevardin Serbisë’. Makina plot me maturant cilët kishin festuar natën e maturës kanë goditur një cisternë gazi të parkuar e cila ishte parkuar në stacionin e benzinës, shkruan MK-NEWS.

Nga goditja nuk kishte ndonjë shpërthim kurse të gjithë maturantët janë nxjerrë nga makina dhe me ambulancë janë dërguar në spital. Lëndimet nuk ishin shumë të rrezikshme për jetën e maturantëve, pavarësisht goditjes së fortë.

Ministria e Brendshme edhe një herë apelon që gjatë festimeve të maturës mos të drejtohen makina, sidomos kur jeni të dehur.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *