Home / Lajme / Maqedoni / Maqedonia shton forcat ushtarake në kufirin me Shqipërinë

Maqedonia shton forcat ushtarake në kufirin me Shqipërinë

12 Maj – Shtohen forcat dhe ushtarake në pikën doganore të Bllatës, në zonën e Gollobordës që lidhë shtetin e Maqedonisë me Shqipërinë.

Shtohen forcat e policisë dhe ushtrisë maqedonase në kufirin me Shqipërinë. Bëhet fjalë për pikën doganore të Bllatës, në zonën e Gollobordës, lajm që konfirmohet nga vetë banorët dhe krerët e komunave.

Shtimi i tyre ka nisur që mbrëmjen e djeshme.

Ende nuk dihet arsyeja e kësaj lëvizjeje, por një gjë të tillë e bënë më herët Serbia dhe Kosova në pikat e tyre kufitare me Maqedoninë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *