Home / Lajme / Maqedoni / Mendu Thaçi dhe Ali Ahmeti në një tavolinë (VIDEO)

Mendu Thaçi dhe Ali Ahmeti në një tavolinë (VIDEO)

14 Maj – Sipas paralajmërimeve jozyrtare priten në fund të takimit për të nënshkruar një deklaratë të përbashkët.

Liderët e partive që janë duke u takuar në Klubin parlamentar, kanë dal në oborr pasi bisedimet i vazhdojnë në oborr në pjesën e prapme të Klubit.

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në anë e majtë, dhe lideri i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski është në anën e djathtë dhe në anën e kundërt.

Ndërsa udhëheqësit e BDI-së dhe PDSH-së dhe, Ahmeti dhe Thaçi janë ulur në të njëjtën tryezë për të diskutuar.

Aivo Orav dhe Jess Bailey në korridorin e Klubit.

Sipas paralajmërimeve jozyrtare priten në fund të takimit për të nënshkruar një deklaratë të përbashkët.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *