Home / Lajme / Maqedoni / Mesazhi i luftëtarit: Motër me siguri do vritem, mu kanë vra shumë shokë! Nuk kemi asnjë plumb! Na tradhtuan!

Mesazhi i luftëtarit: Motër me siguri do vritem, mu kanë vra shumë shokë! Nuk kemi asnjë plumb! Na tradhtuan!

Kumanovë, 13 Maj – “Me siguri do të vritemi! Nuk na ka mbetur asnjë plumb, mu kanë vrarë shumë shokë, po të kishim municion akoma do luftonim edhe këtë vend të trimave do ta mbushnim me varre të tyre. Na tradhtuan motër, por mos më qani e kemi pagur veten. Mos e le nanën të mërzitet se baba është ma i fortë”.

Është trishtuese dhe rrënqethës rrëfimi i fundit nëpërmjet telefonit i njërit prej luftëtarëve që me siguri ka mbetur i vrarë në luftimet në Kumanovë.

Biseda rrëqethëse këputet pas pak, asnjë shenjë më dhe asnjë gjurmë, vetëm të shtënat e fundit dëgjohen. Ai i lë amanet motrës ngushëllimin për nënën.

“Me siguri do të vritemi! Nuk na ka mbetur asnjë plumb, mu kanë vrarë shumë shokë, po të kishim municion akoma do luftonim edhe këtë vend të trimave do ta mbushnim me varre të tyre. Na tradhtuan motër, por mos më qani e kemi pagur veten. Mos e le nanën të mërzitet se baba është ma i fortë”.

Dhe këtu merr fund gjithçka, ndihen të shtënat!

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *