Home / Lajme / Maqedoni / Milloshoski pranon “Republika e pavarur ‘e epërme’ e Maqedonisë“

Milloshoski pranon “Republika e pavarur ‘e epërme’ e Maqedonisë“

Shkup, 16 maj- Në një bisedë të përgjuar midis Nikolla Gruevskit, Antonio Milloshoski dhe Sasho Mijalkov

Nikolla Gruevski iu paraqitet Antonio Milloshoskit dhe kërkon mendim se si të veprojnë për zgjidhjen e kontestit të emrit me Greqinë.

Ata bisedojnë variante të ndryshme. Gruevski propozon “ Poshtë-lart e di t`i ato punë”.

“Nëse është me lart, le të provohet. Prej të gjitha varianteve të këqija, kjo ndoshta mund të jetë pak më e mirë”, Antonio Milloshovski.

Antonio Milloshovski propozon që para fjalës Republikë të shtohet një referencë politike, ndërsa pas fjalës tonë në kllapa, grekët të vendosin çfarë të duan.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *