Home / Lajme / Maqedoni / MPB publikon videon e arrestimit të grupit të armatosur në Kumanovë (VIDEO)

MPB publikon videon e arrestimit të grupit të armatosur në Kumanovë (VIDEO)

Kumanovë, 10 Maj – Sapo është publikuar një video MPB-ja ku shihen disa persona me uniforma të UÇK-së të arrestuar nga policia maqedonase.

Zëdhënsi i policisë së Maqedonisë Ivo Kotevski zyrtarizoi vrasjen e 8 policëve dhe 37 të plagosur. Ai tha se deri në këto momente kan vrar edhe 14 persona nga grupi i armatosur duke shkatruar grupin më të vështir në rajon.

Deri në këto momente ende nuk ka asgjë zyrtare rreth gjendjes së civlive që banojn në lagjen e Trimave ku u bënë edhe luftimet.

Mbrëm në shumë redaksi informimi ashtu edhe në Televizionin Koha aritën disa komunikata nga grupi i quajtur UÇK, se asnjë person nuk është i dorzuar policis por kanë të plagosur vetëm dy ushtar.

Por këto fjal të shkruara në komunikatën e UÇK-së bien posht nga policija e Maqedonisë duke postuar një video në rrjetin social YouTube ku shihen se si arestohen dhe dërgohen nga lagja e Trimave në drejtim të stacioneve policore. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *