Home / Lajme / Maqedoni / Ndërkombëtarët ulin ne karrige Ahmetin, Thaçin, Gruevskin dhe Zaevin

Ndërkombëtarët ulin ne karrige Ahmetin, Thaçin, Gruevskin dhe Zaevin

13 maj-Mësohet se në takimin e nesërm krahas liderëve të partie më të mëdha politike në vend, VMRO-DPMNE-së, LSDM-së, BDI-së dhe PDSH-së, do të marrin pjesë edhe ambasadorët ai amerikan Xhes Bejli dhe ai Bashkimit Evropia, Aivo Orav.

Me iniciativë të presidentit të vendit Gjorge Ivanov, gjatë ditës së nesërme do të realizohet takimi i liderëve, takimi vjen pas pranimit të Mësohet se në takimin e nesërm krahas liderëve të partie më të mëdha politike në vend, VMRO-DPMNE-së, LSDM-së, BDI-së dhe PDSH-së, do të marrin pjesë edhe ambasadorët ai amerikan Xhes Bejli dhe ai Bashkimit Evropia, Aivo Orav.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *