Home / Lajme / Maqedoni / Në mesin e të arestuarve edhe fëmj nga mosha 3 vjeçare

Në mesin e të arestuarve edhe fëmj nga mosha 3 vjeçare

Kumanovë, 10 Maj – Publikohen emrat e personave të arestuar në Kumanovë në mesin e tyre fëmëj të moshës 5 vjeçare, gra të moshës nga 45 deri 80 vjeç.

Dhunë, torturë, autoblinda, helikopterë dhe të shtëna me artileri të rënda. Kështu e përshkruajnë banorët e Kumanovës, aksionin policor të së shtunës në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Situatë e njëjtë vazhdon edhe sot. Që nga mëngjesi janë dëgjuar kohë pas kohe të shtëna.

Portali ‘Almakos’ ka siguruar emrat e personave të arrestuar ditën e djeshme në Kumanovë. Del të jenë pothuajse tri familje të arrestuara, transmeton Gazeta Express. Thuhet të jenë civil dhe të mos kenë pasur lidhje me incidentin. Më e vjetra është një ‘loke’ 80 vjeçare e më i riu në fëmijë 3 vjeçar.

Këta janë të arrestuarit:

Seferi Sulejman Seferi

Xhemile Seferi 80 vjeçare

Seferi Seferi 57 vjeçar,

Turkene Seferi 55 vjeçare,

Fitor Seferi 45 vjeçar,

Zejnije Seferi 42 vjeçare

Fëmijët e Fitor Serferit : Arif Seferi 16 vjeçar, Dafina Seferi – 11 vjeçare, Yllza Seferi – 3 vjeçare,

Halit Sulejmani 62 vjeçar,

Mevulude Sulejmani 60 vjeçare,

Afrim Sulejmani,

Lumnije Abazi – 45 vjeçare, së bashku me djemtë Valmirin 8 – vjeçar edhe Valtoni – 5 vjeçar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *