Home / Lajme / Maqedoni / Nga vizita e PPD-së në Kumanovë

Nga vizita e PPD-së në Kumanovë

12 maj-Solidarizohen me fatkeqësin e qytetarëve me dëshirë që tu afrohemi banorëve dhe tu tregojmë se jemi me ata, mos të ndihen të vetmuar në dhimbjen e shkaktuar si dhe për ta ndarë dhimbjen bashkërisht, një kohësisht tu ofrojmë përkrahje morale,dhe ti përkrahim në kërkesë financiare për rindërtimin e objekteve totalisht të shkatruara.

E njoftojmë opinionin se kryesia qëndrore e PPD-së dhe kryesia së degës PPD-së në Kumanovë bashkarisht i kanë bërë vizitë më 11.05.2015 Lagjes së Trimave në Kumanovë.Solidarizohen me fatkeqësin e qytetarëve me dëshirë që tu afrohemi banorëve dhe tu tregojmë se jemi me ata, mos të ndihen të vetmuar në dhimbjen e shkaktuar si dhe për ta ndarë dhimbjen bashkërisht, një kohësisht tu ofrojmë përkrahje morale,dhe ti përkrahim në kërkesë financiare për rindërtimin e objekteve totalisht të shkatruara.
Shkatërimi i shtëpiave dëshmonte se aksionet kanë qenë të pa parashikueshme, brutaliteti ka lënë gjurmë shkatruese nga përdorimi i armatimit të rëndë.
Për fat të mirë nuk kuptuam se ka viktima në civil gjatë kësaj vizite të sotme.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *