Home / Lajme / Maqedoni / Një 18 vjeçar, civil nga Kumanova i plagosur

Një 18 vjeçar, civil nga Kumanova i plagosur

Kumanovë, 11 Maj – Asnjë informat zyrtare nga MPB-ja për gjendjen e civilve në Kumanovë, banorët njoftojnë Besnik Ajdini, 45 vjeçar rezulton i zhdukur dhe për një 18 vjeçar të plagosur.

Qytetarë nga Kumanova kanë bërë të ditur se gjatë trazirave është plagosur një djalë 18 vjecar, i cili ka marrë lëndime të lehta në krah dhe është lëshuar në kurim shtëpiak.

Ende nuk ka informacione zyrtare nga policia për viktima dhe gjendjen e civilëve të tjerë të kapur nga plumbat dhe e rastësishëm të të dyja palëve në konflikt.

Edhe më tej Besnik Ajdini, 45 vjeçar rezulton i zhdukur. Familjarët janë interesuar për të tek autoritetet policore por ende nuk kanë marrë asnjë lajm mbi gjendjen e tij.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *