Home / Lajme / Maqedoni / OSBE: Kthimi i sigurisë tejet i rëndësishëm

OSBE: Kthimi i sigurisë tejet i rëndësishëm

11 maj-Misioni i OSBE-së në Shkup apelon deri te të gjithë të ruajnë qetësinë. OSBE-ja është e gatshme të mbështesë përpjekjet që synojnë zgjidhjen e situatës me mjete paqësore dhe parandalimin e eskalimit të mëtejmë

Ushtruesi i detyrës Shefi i Misionit të OSBE-së në Shkup, Ambasadorja Marian Berec, shpreh ngushëllime të sinqerta familjeve dhe të dashurve të efektivëve të policisë që humbën jetën e tyre në ngjarjet në Kumanovë si dhe të gjithë të lënduarve iu dëshiron shërim të shpejtë. Kthimi i sigurisë është i një rëndësie tejet të madhe dhe kjo do të mundësohet me anë të shpjegimit të qartë të ngjarjeve përmes hetimeve të plota të kryera nga ana e autoriteteve kompetente. Misioni i OSBE-së në Shkup apelon deri te të gjithë të ruajnë qetësinë. OSBE-ja është e gatshme të mbështesë përpjekjet që synojnë zgjidhjen e situatës me mjete paqësore dhe parandalimin e eskalimit të mëtejmë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *