Home / Lajme / Maqedoni / Pandeli Majko kritikon qeverin e Maqedonisë

Pandeli Majko kritikon qeverin e Maqedonisë

Tiranë, 09 Maj – Ish Kryeministri Pandeli Majko ka kritikuar qeverinë Bdi-Vmro duke ju thënë që nuk dinë të bëjnë dallimin midis operacionit “policor” dhe atij ushtarak

Me shqetësim po ndjek situatën në Maqedoni. Në këtë shtet e ke te vështirë te besh dallimin midis operacionit “policor” dhe atij ushtarak, reagon Pandeli Majko, në rrjetin social Facebook.

“Shkupi është i dënuar te prodhoje ose dialog ose te kundërtin e vet si një shembull rajonal për mire ose keq.

Kjo qe po ndodh aktualisht është shqetësuese pasi qeverisja e rraskapitur e Shkupit po shkon ne drejtim te paditur. Ne Maqedoni kriza po merr përmasë midis një pale qe nuk po qeveris dot dhe një pale qe nuk e merr dot pushtetin. Ne mes janë shqiptaret qe po paguajnë me çmim te larte ne mënyra te ndryshme “sallatën maqedonase”, shkruan Majko.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *