Home / Lajme / Maqedoni / Paralajmërohen protesta në 9 qytete të Maqedonisë

Paralajmërohen protesta në 9 qytete të Maqedonisë

8 maj-Gjithkund do të protestohet kundër brutalitetit policor, duke kërkuar zbardhjen e vrasjes së Martin Neshkovski dhe kërkojnë një hetim të ri për aksidentin tragjik që vrau gazetarin Nikola Mlladen

Në rrjetet sociale kanë njoftuar se gjatë ditës së sotme do të protestohet edhe në Sveti Nikollë, Shtip, Ohër, Kumanovë, Kavadar, Strumicë, Prilep, Manastir dhe Shkup.

Gjithkund do të protestohet kundër brutalitetit policor, duke kërkuar zbardhjen e vrasjes së Martin Neshkovski dhe kërkojnë një hetim të ri për aksidentin tragjik që vrau gazetarin Nikola Mlladenovin.

“Pas ngjarjeve të së dielës, publiki mi regjistrimeve ku konfirmohet fshehja e vrasjes së Martin Neshkovskit nga ana e qeverisë, dhe protestës në Shkup, edhe Ohri do të bashkohet protestës kundër brutalitetit policor! Ohri me krenari qëndron në Shkup, Manastir, Prilep, Strumicë, Kumanovë dhe Kavadar, të gjithë në solidaritet për një të nesërme më të mirë! ” njofojnë protesta gjatë ditës së premte nga Ohri.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *