Home / Lajme / Maqedoni / Plusinfo: Ka krisma në Haraçinë dhe Gushnicë, banorët demantojnë situata është e qetë

Plusinfo: Ka krisma në Haraçinë dhe Gushnicë, banorët demantojnë situata është e qetë

Shkup, 10 Maj – Portali në gjuhën maqedonase Plus Info shkruan se kan filluar të shtënat edhe ne Haraqinë dhe Gushnicë. Televizioni Koha kontaktoi me disa banor të Haraçinës dhe informon shikuesit e saj se gjendja është e qetë dhe nuk ka nevojë për panik.

Portali Plus Info plasoi lajmin që edhe në Haraçinë dhe Gushnicë ka krisma .

Qytetarët e lagjes Çento tregojnë që sot her pas here kanë dëgjuar të shtëna me armë zjari të cilat vijnë nga Haraçina.

Nga të dhënat jo zyrate flitet që krisma ka edhe në Gushinë ku disa javë më parë u sulmua stacioni policor në Gushnic.

Televizioni Koha merr vesht nga disa qytatarë të Haraçinës se gjendja është e qetë dhe nuk ka nevojë për panik. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *