Home / Lajme / Maqedoni / Policia maqedonase braktis kufirin Serbi-Maqedoni

Policia maqedonase braktis kufirin Serbi-Maqedoni

Kumanovë, 09 Maj – Policia e Maqedonisë tërhiqet nga pika kufitare Maqedoni – Sërbi. Kryeministri sërb ka ftuar mbledhje të jashtëzakonshme të shërbimeve të sigurisë për shkak të rrezikut nga terrorizmi.

Pas konfliktit në Kumanovë, policia kufitare maqedonase është tërhequr nga kufiri mes Serbisë dhe Maqedonisë, shkruan portali serb “Blic”. Kryeministri serb ka caktuar për nesër mbledhje të jashtëzakonshme të Zyrës për koordinim të shërbimeve të sigurisë.

Për shkak të rrezikut nga terrorizmi, në kufirin serb ka përforcime të trupave policore dhe ushtarake.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *