Home / Lajme / Maqedoni / POLICIA USHTRON DHUNË NDAJ PROTESTUESVE

POLICIA USHTRON DHUNË NDAJ PROTESTUESVE

5 maj-
Një pjesë e turmave protestuese janë shpërndarë para Qeverisë, pasi që qeveria ka ushtruar dhunë ndaj tyre. Deri tani informohet për të plagosur në mesin e protestuesve, të cilët nuk janë larguar nga gazi lotësjellës dhe topat e ujit të forcave speciale.

Situatë tensionesh po mbretëron para Qeverisë në Shkup, dhe se policia ka përdorur gaz lotësjellës dhe topa uji kundër protestuesve.

Situatë tensionesh po mbretëron para Qeverisë në Shkup, dhe se policia ka përdorur gaz lotësjellës dhe topa uji kundër protestuesve.

Një pjesë e turmave protestuese janë shpërndarë para Qeverisë, pasi që qeveria ka ushtruar dhunë ndaj tyre. Deri tani informohet për të plagosur në mesin e protestuesve, të cilët nuk janë larguar nga gazi lotësjellës dhe topat e ujit të forcave speciale.

Protestues të revoltuar po qëndrojnë disa metra larg qeverisë duke bllokuar rrugët dhe duke qëndruar pranë njësiteve special

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *