Home / Lajme / Maqedoni / ‘Portokalli’ me parodi ‘bombë’ kundër maqedonasve

‘Portokalli’ me parodi ‘bombë’ kundër maqedonasve

4 maj-Kësaj radhe aktorët e këtij spektakli përmes një kënge në kor kanë ironizuar me “bombat” që po hidhen nga opozita maqedonase dhe përmbajtja e tyre që ka të bëjë me fyerjet e shqiptarëve.

Spektakli i humorit “Portokalli” në TCH sërish në repertoarin e saj kishte ngjarjet në Maqedoni.

Kësaj radhe aktorët e këtij spektakli përmes një kënge në kor kanë ironizuar me “bombat” që po hidhen nga opozita maqedonase dhe përmbajtja e tyre që ka të bëjë me fyerjet e shqiptarëve.

“Mburreni me shtet të stisur, Maqedonas bythë grisur”, është titulli dhe refreni i parodisë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *