Home / Lajme / Maqedoni / Qeveria sot vendos se kush e zëvendëson Sasho Mijallkovin

Qeveria sot vendos se kush e zëvendëson Sasho Mijallkovin

26 maj-Gjatë mbledhjes së sotme qeveritare do të diskutohet edhe për Byronë e sigurisë publike, për arsye se drejtori i deritanishëm Mitko Çavkov, u emërua ministër i brendshëm, pasiqë Gordana Jankullovska dha dorëheqje.

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme do të vendos se kush do ta zëvendësoj drejtorin e Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim (DSK) Sasho Mijallkov i cili para dy javëve dha dorëheqje, nën arsyetimin që të kontribuoj në tejkalimin e krizës politike në vend. Gjatë mbledhjes së sotme qeveritare do të diskutohet edhe për Byronë e sigurisë publike, për arsye se drejtori i deritanishëm Mitko Çavkov, u emërua ministër i brendshëm, pasiqë Gordana Jankullovska dha dorëheqje.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *