Home / Lajme / Maqedoni / Reagon motra e Irfan Lutfiut nga Kumanova

Reagon motra e Irfan Lutfiut nga Kumanova

Kumanovë, 13 Maj – Ka reaguar motra e Irfan Lutfiut njëri nga të arrestuarit e Kumanovës, Irfani u prangos padrejtësish nga qeveria aktuale që e bëri sulmin në Kumanovë, përndryshe irfani ka punuar si berber dhe nuk ka pasur lidhje me grupin e armatosur.

Nuk paska dhimbje ma te madhe ne jet se me pa vllaun,të burgosur padrejtsisht,zemra po me digjet dhe lotet spo me ndalen ket trishtim mos e perjetoft asnje njeri ne jet,per ty o Vella qe u rritem sebashku per ty krenaria e gjith neve ti ubere kurban i bishave maqedone.
E di qe thonë se token mund ta djegin prush,por shpirtin smund ta prek askush.Me juve o njerz u qela unë në cdo fjal un i nxjerra kto fjal se spo muj me ba ballë.A thu a t’kujtohet kur për heren e fundit te thirra O vlla!! Krejt e dinë je kanë shembull gjithmonë për Njerzit tonë,familjen tonë dhe dashamirt tonë.E pyes Zotin,pse duhet te besoj qe sje ne familje i ulur me kolltuk?
E dal e bërtas jashtë O vlla ku je O vlla? Pse ne jemi populli më i vuajtur se kuptoj!!! Tradita nuk harrohet dashnia per vlla nuk shterrohet,jemi strehuar në ankthin e zemres mbushur mbrenda me gjak,duke besuar dhe shpresuar qe kur do kthehesh tjesh po aj irfan!Vëlla Kuje?

Mallkoj ditë e natë duke pritur lajme per ty,me u kthy shnosh tek ne e ma kqyr nsy,e mem thanë Moter te dua e un ty o vlla.ti je Hero vëlla.Nuk po mundem me u permbajt O, Ah sikur te kam një grusht të fortë t’i bij mu në zemër shkaut.
Padyshim se e drejta do te triumfoj heret a vone do te dalin ne shesh te gjitha, dhe ateher do ti shofim te gjitha maskat e qeveritareve maqedonas.
Po i lutem gjith popullates shqiptare qe ti kthejn duart ka qieelli dhe ti luten te madhit Zot “shfarose popullin e shkaut sikurse popujt tjere” Amin
Metvertet kjo qka jeni duke e bere ju duke i arrestuar njerezit e pafajshem, kjo qe po e beni eshte vetem e vetem duke na akuzuar neve e duke e mbuluar veten e juaj. Po padysh se tgjitha do te dalin me shesh.
Shka e njeri te mire ska. Inshaallah merr fund kjo dhimbje per gjith Shqiptart.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *