Home / Lajme / Maqedoni / Reagon SHBA-ja, kërkon nga qytetarët të rijnë të qetë

Reagon SHBA-ja, kërkon nga qytetarët të rijnë të qetë

Shkup, 09 Maj – “Ne shprehim ngushëllimet tona për familjet e policëve të rënë dhe të qytetarëve, si dhe ata që janë plagosur. Monitorojëm situatën dhe jemi në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet dhe liderët politik.

Ambasada e SHBA në Shkup ka shprehur keqardhje të thellë për humbjen e jetëve njerëzore mbi veprimet në aksionet policore në Kumanovë.

“Ne shprehim ngushëllimet tona për familjet e policëve të rënë dhe të qytetarëve, si dhe ata që janë plagosur. Monitorojëm situatën dhe jemi në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet dhe liderët politik. Ne ju bëjmë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë të qetë dhe të lejojnë përcaktimin e fakteve, “thuhet në njoftimin e ambasadës së SHBA-së në Shkup.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *