Home / Lajme / Maqedoni / Rrahje në qendër të Tetovës (VIDEO)

Rrahje në qendër të Tetovës (VIDEO)

Tetovë, 11 Maj – Rrahja ka ndodhur te rruga ku janë të vendosura bankat, jo zyrtarisht flitet se 4 persona kanë rrahur një qyetarë. Ata kanë përdorur edhe shkopa bejzbolli dhe shufra metalike.

Rreth orës 14:15 minuta në bulevardin Iliria ka ndodh një rahje në mes më së paku 5 personave, informonë Televizioni Koha nga vendi i ngjarjes.

Rrahja ka ndodhur te rruga ku janë të vendosura bankat, jo zyrtarisht flitet se 4 persona kanë rrahur një qyetarë. Ata kanë përdorur edhe shkopa bejzbolli dhe shufra metalike. Personi që ka qenë objekt sulmi duke ikur ka hyrë në njërën prej bankave që gjendet përgjatë rrugës dhe ka qenë i gjakosur ka fytyra.

Në vendin e ngjarjes erdhën forca të policisë të cilët arrestuan sulmuesit. Por këtë herë policët e Tetovës ishinë të paisur me pushk automatike dhe shtuan huti te banorët e Tetovës që kalonin aty afër. Kjo pamje e policëve të armatosur me siguri është nga situata e tensionuar në Maqedoni ndërsa në Tetovë është situata e qetë dhe nuk ka nevojë për panikë.

Televizioni Koha kontaktoi zëdhënësin e SPB-së Marijan Josifofski në Tetovë dhe në orët në vazhdim presim të pranojm një informacion zyrtar nga SPB-ja e Tetovës, njofton Televizioni Koha.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *