Home / Lajme / Maqedoni / Shizofreni maqedonas me flamur shqiptar puth dorën e Crvenkovskit

Shizofreni maqedonas me flamur shqiptar puth dorën e Crvenkovskit

18 Maj – Një fotogaleri tronditëse po qarkullon ditën e fundit nëpër rrjetet sociale në Maqedoni.

Bëhet fjal për një maqedonas nga Shtipi në moshë ku thuhet se ka probleme shëndetësore psikike dhe dje ka marr flamurin kombëtar shqiptar dhe ka protesuar para qeverisë së Maqedonisë në Shkup. I njëjti person paraqitet në tre skenare të ndryshme. I para është me veshje serioze, bluzë dhe kaçketë të LSDM-së opozitare.

Në rastin e dytë paraqitet në protesta me flamurin shqiptar dhe atë maqedonas, ndërsa mbi kokë ka plisin shqiptar dhe në regjinë e tretë që është skandaloze puthë dorrën e ish kryetarit të LSDM-së dhe ish presidentit, Branko Crvenkovskit që është autor i ngjarjeve të Gostivarit në vitin 1997 ku u vranë së paku 7 shqiptar të pafajshëm, ngjarjet në Bitë Pazar ku u vran 5 shqiptar që bënin tregti të vogël me cigare, ndësa nga rrahja brutale e policisë maqedonase ndërroi jetë ideatori për më shumë të drejta të shqiptarëve nga rajoni i Shkupit. Me një fjal, Crvenkovski i ka të lyera me gjakë shqiptari duart deri në fyt.

E gjithë kjo dëshmon manipulimin me flamurin shqiptar nëpër protestat kinse për promovim të bashkëjetesës multietnike.


Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *