Home / Lajme / Maqedoni / Shkatrohet grupi i armatosur në Kumanovë, vriten 4 persona

Shkatrohet grupi i armatosur në Kumanovë, vriten 4 persona

Kumanovë, 09 Maj – Ka përfunduar aksioni policor në Kumanovë, në teren flitet se policia ka vrar 4 persona nga grupi qe nuk u dorzua.

Pas 16 orë luftime gjegjësisht nga ora 5:00 e mëngjesit e deri në orën 21:30 të mbrëmjes ka përfunduar aksioni policorë që filloi në Kumanovë. Sipas informatave të gazetarëve tanë nga tereni, aksioni policorë në Kumanovë ka përfunduar. Është asgjësuar edhe grupi i fundit i armatosur i përbërë nga 9 persona, katër prej të cilëve kanë vdekur nga të shtënat me policinë derisa raportohet se njëri prej tyre është vetëvrarë. Të tjerët i janë dorëzuar policisë.

Dita e sotma ka kaluar me plot lajme që ende nuk jan konfirmuar nga asnjë institucion shtetror. Në shumë portale shkruhet se ka shumë persona të vrar dhe të plagosur si nga ana e forcave policore ashtu edhe nga banorët e lagjes ku u realizua ky sulm. Këto lajme ende po qarkullojn dhe kan habitur lexuesit portleve.

Televizioni Koha me kujdes është duke ndjekur situatën në teren dhe mundohet të jetë sa më korekt me informata të sakta, një kohsisht lusim qytetarët të mos bien pre e provokimeve eventuale.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *