Home / Lajme / Rajon / “Shqip shqip – Kuq e Zi”, këngë kombit nga Shaqiri

“Shqip shqip – Kuq e Zi”, këngë kombit nga Shaqiri

6 maj-Kënga është krijim i këngëtarit dedikuar kombit shqiptar dhe gjithçka që reprezenton kombin tonë.

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku, ka publikuar këngën e tij të fundit, këngën e re të titulluar “Shqip shqip – Kuq e Zi”.

Kënga është krijim i këngëtarit dedikuar kombit shqiptar dhe gjithçka që reprezenton kombin tonë.
Video është punuar nga Mproduction, kurse teksti është realizuar nga Faruk Tasholli në muzikë të Kolë Susajt.
Shaqir Cërvadiku ka kohë që ka qëndruar jashtë skenës muzikore, e ka disa këngë mjaft të dëgjuara nga adhuruesit e muzikës popullore. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *