Home / Lajme / Maqedoni / Shqiptarèt janë populli më i fuqishëm në Ballkan, as Maqedonia dhe zagarët e sajë nuk mund ta mposhtin

Shqiptarèt janë populli më i fuqishëm në Ballkan, as Maqedonia dhe zagarët e sajë nuk mund ta mposhtin

16 Maj – Vjen edhe reagimi nga Ushtria Shqiptare ndaj ”nëpërkës vrasëse” siç e quajnë ata Jankullovskën,kombi shqiptarë është më i fuqishëm në Ballkan dhe se sllavët nuk kanë fuqi që t’i ndalojnë.

Ushtaraku shqiptar, Dritan Demiraj, ka reaguar ndaj telefonatës së publikuar nga opozita maqedonase, ku ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska, dëgjohej duke thënë se për një orë i zhdukë shqiptarët. Demiraj ka thënë se shqiptarët janë kombi më i fuqishëm në Ballkan dhe se sllavët nuk kanë fuqi që t’i ndalojnë.

POSTIMI

Te nderuar miq!
Sot opozita maqedone publikoi nje video ne te cilen “fshatarja qorre” Jankullovskja deklaron se “shqipetaret duhen shfarosur”.
A e di mire kjo fshatarja e Kercoves se Shqiptaret me shume se kurre sot jane Kombi me i forte ne Ballkan, jane Kombi me Amerikandashes ne Bote dhe me luftarak kur i duhet te perballet me armiqte e saj.
Duhet vetem qe dicka te behet sebep dhe pastaj, e sheh Jankollovska “apo Neperka Vrasese” qe me te drejte e ka quajtur Zonja Mesila Doda.
Ju siguroj te nderuar bashkekombas se Shqiperia ka aq shume djeme trima dhe luftetare sa as maqedonasit, serbet, por as Ruset, Putinet, Lavrovet dhe zagaret e tyre nuk ka force qe ti trembe dhe mposhte. Ata jane te gatshem ta mbrojne cdo pellembe te territorit te tyre dhe nese politikuajte e tyre nuk duan ose frigohen ne te pese vendet ku jetojne Shqiptaret.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *