Home / Lajme / Maqedoni / Shtetas të Kosovës të involvuar fuqishëm në konfliktin në Maqedoni

Shtetas të Kosovës të involvuar fuqishëm në konfliktin në Maqedoni

Kumanovë, 09 Maj – Burime të Gazetës Express, bëjnë të ditur se në luftimet e sotme në Lagjen e Trimave në Kumanovë, me Policinë e Maqedonisë, janë të involvuar shtetas të Kosovës.

Siç merr vesh Gazeta, në këto luftime në një lagje të Kumanovës, janë të involvuar shtetas të Kosovës, ndërkohë që disa prej tyre edhe kanë mbetur të plagosur.

Një deputet nga radhët e BDI’së, në një intervistë për Gazetën Express e ka pranuar se

Përleshja në Kumanovë është duke ndodhur ndërmjet një grupi të armatosur shqiptar dhe policisë maqedonase.

Autoritetet e Kosovës e kanë dënuar cenimin e sigurisë dhe rendit në Maqedoni nga çfarëdo “individi apo grupi” me qëllime destabilizuese në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *