Home / Lajme / Maqedoni / Skandal: Kryqi i kuq i Maqedonisë, 17.000 euro për Nepalin, 0 denarë për Kumanovën

Skandal: Kryqi i kuq i Maqedonisë, 17.000 euro për Nepalin, 0 denarë për Kumanovën

27 Maj – Kryqit të kuq i Maqedonisë më afër i duket Nepali se sa Lagja e Trimave në Kumanovë.

Kryqi i kuq i RM-së ka paguar 1.049.750 denarë ose 17.000 euro në llogarinë e Federatës Ndërkombëtare të kryqit të kuq dhe gjysmë hënës së kuqe për ndihme të popullatës së prekur nga tërmetet në Nepal”.

Këto para janë mbledhur përmes telefonave mobil T-mobile, One, Vip dhe llogarisë së Fondit për Solidaritet.

Si duket këtyre organizatave “humanitare” banorët e Nepalit u duken më afër se sa banorët e Lagjes së Trimave në Kumanovë të cilët sot e kësaj dite kanë mbetur me shtëpi pa kulm.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *