Home / Lajme / Maqedoni / Sonte Nata e Miraxhit

Sonte Nata e Miraxhit

15 maj-Duke e lutur Allahun Fuqiplotë që këtë kohë ta kaloni në iradet, mirëqenie, familjare dhe gjithmonë të jeni të mbuluar me mëshirën e Tij, thuhet në njoftim të lëshuar nga Muftinia e Bashkësisë Fetare Islame e Tetovës

Me rastin e Natës së Madhe “Nata e Miraxhit”, e cila bie me datë 15/16 2015 (nata e Shtunë), Muftinia e Bashkësisë Fetare Islame e Tetovës të gjithë bestimtarëve ua uron këtë natë të madhe, duke e lutur Allahun Fuqiplotë që këtë kohë ta kaloni në iradet, mirëqenie, familjare dhe gjithmonë të jeni të mbuluar me mëshirën e Tij, thuhet në njoftim të lëshuar nga Muftinia e Bashkësisë Fetare Islame e Tetovës

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *