Home / Lajme / Maqedoni / Sot në ora 18:00 protesta në Shkup, kërkohet dorëheqja e Gruevskit

Sot në ora 18:00 protesta në Shkup, kërkohet dorëheqja e Gruevskit

Shkup, 12 Maj – Sot në ora 18:00 para qeverisë së Maqedonis është paralajmëruar se do mbahet protest, dhe do kërkohet dorëheqja e Gruevskit.

Sot në fillim prej ora 18:00 para qeverisë përsëri do të ketë protesta të qeta nën organizim të lëvizjes qytetare “Protestoj’ dhe do të kërkohet dorëheqje e qeverisë aktuale.

“Porosisim që pakënaqësia e vet organizuar qytetare nuk do të ndalet. Ne nuk ndjejmë frikë, por vetëm mllef nga pushteti autoritar dhe skenarët e errëta.

Ne kërkojmë paqe dhe drejtësi, dhe kjo gjë mund të ndodh vetëm nëse ato ikin menjëherë”, porositën organizatorët.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *