Home / Lajme / Maqedoni / Stamboll, mbahen ne hotel 400 turistë nga Maqedonia

Stamboll, mbahen ne hotel 400 turistë nga Maqedonia

3 maj- Ata për zgjidhjen e problemit kanë kërkuar ndërhyrjen edhe të konsullit të Maqedonisë në Stamboll. Nisja e tyre për në Stamboll ishte për me 7 autobusë. Nga agjencia që ka bërë organizimin nuk ende ndonjë prononcim për mos shlyerjen e detyrimeve ndaj hotelit.

Rreth 400 shtetas të Maqedonisë që pushimet e 1 Majit i kaluan në Stamboll, janë të bllokuar në një hotel në Stamboll. Atyre nuk u lejohet ta braktisin hotelin dhe të nisen për në Maqedoni sepse agjencia turistike e cila e kishte organizuar udhëtimin, nuk ka bërë pagesën e qëndrimit të tyre në hotelin “Sevxhan”. Shtetasit e Maqedonisë janë revoltuar nga mashtrimi që është bërë. Ata për zgjidhjen e problemit kanë kërkuar ndërhyrjen edhe të konsullit të Maqedonisë në Stamboll. Nisja e tyre për në Stamboll ishte për me 7 autobusë. Nga agjencia që ka bërë organizimin nuk ende ndonjë prononcim për mos shlyerjen e detyrimeve ndaj hotelit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *