Home / Lajme / Maqedoni / Studentja shqiptare mban fjalim në shqip para protestuesve

Studentja shqiptare mban fjalim në shqip para protestuesve

17 Maj – Në protestën e Shkupit pati fjalim edhe studentja shqiptare para protestuesve.

Në protestën që po zhvillohet tani një studente shqiptare po mban fjalim në gjuhen shqipe para mijra protestuesve, studentja shqiptare 21 vjeçare thote se gjeneratat e reja besojnë në shoqërinë multietnike dhe të barabartë.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *